Pár slov z naší historie

O nás

Naše stáj se nachází v malé obci Nebovidy nedaleko Brna. Založena byla v roce 1990 panem Milanem Mojžíšem, který si na vlastním dvoře postavil první dva boxy, které sloužily pro ustájení koní jeho přátel. 

 

V roce 1995 bylo přistavěno šest anglických venkovních boxů, kompletně se změnilo i zaměření stáje na stáj komerční. Ve stejné době byl přijat náš první zaměstnanec a zároveň ošetřovatel koní pan Radomír Kudláček, který u nás působil až do roku 2012.

 

V této době stáj prošla mnoho změnami, jako bylo vybudování seníku, sedlovny, přikoupení pozemku na vybudování výběhu a nové příjezdové cesty, která koně odděluje od rodinného domu a následovala přístavba třech anglických boxů. 

 

Od roku 2012, kdy odešel p. Kudláček do důchodu převzala do své péče stáj Jana Zítková (roz. Mojžíšová). Nastala nová etapa rozvoje stáje. Stáj se ještě více zaměřila na spokojenost jak koní, tak i jejich majitelů. V roce 2014 byly vybudovány nové čtyři výběhy.

 

V roce 2016 byla vybudována nová písková kruhovka (ø18 m)

 

V roce 2017 byl instalován kamerový systém, pro zabezpečení ochrany jak koní, tak i majetku majitelů.

 

V roce 2017 se náš tým rozrostl o Petru Šafránková a to na pozici ošetřovatel a jezdec koní, která danou problematiku vystudovala na střední škole Dostihového sportu v Chuchli. Dále se přidala Dáša Kostihová, která jakožto velká milovnice koní pomáhá s jejich ošetřováním.    

 

Našim mottem je: jen to nejlepší pro koně Proto vedoucí stáje Jana Zítková velmi lpí na kvalitě krmení a dohlíží na něj.

Lékaře, kováře, přepravce, dodavatelé krmení a ošetřovatele máme nasmlouvané a neměníme je. Vybíráme jen to nejlepší pro Vás a především pro vašeho koně.